نسخه شماره 2.5.1
امروز دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵ - آخرین بروز رسانی در ساعت ۰۷:۱۵ به وقت تهران
62 ماه قبل
آثار تاریخی و میراث فرهنگی یک‌به‌یک با شکایت مالکان خصوصی، از فهرست آثار حفاظت‌شده خارج می‌شوند و کلنگ «نوسازی» خرابشان می‌کند. حامیان میراث فرهنگی، هم دولت و هم قوه قضائیه و هم ضعف قانونی را در این باره مقصر می‌شمرند و یادآوری می‌کنند که نهایتا این خود «مردم» هستند که این بناها را تخریب می‌کنند.
سه‌شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۰
بئاته پترسون، کارگردان نروژی انیمیشن «ناصر الدین شاه و ۸۴ زنش»، در گفت‌وگو با مردمک درباره این اثر خود و زمینه‌های تولید آن سخن گفته است.…
دوشنبه، ۰۶ دی ۱۳۸۹
زهرا رهنورد، فعال سیاسی و استاد دانشگاه در واکنش به حکم صادر شده برای جعفر پناهی، کارگردان سرشناس سینمای ایران، آن را ناعادلانه خواند و در…
دوشنبه، ۲۹ آذر ۱۳۸۹
جعفر پناهی، كارگردان سرشناس سینمای ایران، در دادگاه اولیه به شش سال حبس تعزیری محکوم و 20 سال محرومیت از ساختن فیلم، نوشتن فیلم‌نامه، مسافرت به…
جمعه، ۱۲ آذر ۱۳۸۹
کانون نویسندگان ایران در بیانیه‌ای از «دوستداران آزادی بیان و اندیشه» دعوت کرد برای بزرگداشت دوازدهمین سالگرد محمد جعفر پوینده و محمد مختاری، دو نفر از…
جمعه، ۲۱ آبان ۱۳۸۹
جعفر پناهی، کارگردان سرشناس ایرانی در دادگاهی که روز یکشنبه 16 آبان ماه برای وی تشکیل شده بود به دفاع از خود پرداخت و حکمی که دادگاه برای او صادر می‌کند را، حکمی برای همه هنرمندان و به خصوص سینماگران ایران و تمام جامعه ایران دانست که سال‌ها مخاطب این سینما بوده‌اند.
یکشنبه، ۰۶ تیر ۱۳۸۹
زهرا رهنورد به تازگی سه تابلوی هنری به نام‌های «‌روز وحشت در چشمان ندا‌»، «ما بی‌شماریم» و «شهدای عاشورا» را در ارتباط با جنبش سبز نقاشی کرده و قرار است به زودی آنها را منتشر کند.
دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۸۹
نمایشگاه «موج سبز» با آثار تعدادی از عکاسان حرفه‌ای ایرانی در قالب برنامه‌ی «صداهایی از ایران» از 22 خرداد 1389 در مرکز شهر رم برپا شده و به مدت یک ماه ادامه دارد.
چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۸۹
86 نویسنده و روزنامه‌نگار فرهنگی در نامه‌ای به دادستان تهران خواستار موافقت با مرخصی جواد ماه‌زاده، نویسنده جوان در بند شدند.
سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۳۸۹
سایت تابناک و خبرگزاری فارس گزارش داده‌اند که فیلمی با موضوع انتخابات ریاست جمهوری دهم به‌زودی ساخته می‌شود.
چهارشنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۸۸
فرزند جعفر پناهی، کارگردان سرشناس سینما، اتهام فیلم‌سازی پدرش علیه نظام کشور که در یک سایت خبری منتشر شده است، تکذیب کرد.
دوشنبه، ۲۵ آبان ۱۳۸۸
محمدحسین آغاسی، وکیل محمدرضا شجریان، از احضار موکل خود به «دفتر گذرنامه ریاست جمهوری» برای ارایه پاره‌ای توضیحات خبر داد.
جمعه، ۲۲ آبان ۱۳۸۸
با مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی، رییس فرهنگستان هنر که تاکنون با پیشنهاد اعضای پیوسته انتخاب می‌شد، از این پس مستقیما توسط شخص رییس‌جمهور انتخاب خواهد شد.
یکشنبه، ۲۱ تیر ۱۳۸۸
سخنگوی فراکسیون خط امام مجلس می‌گوید «تا زمانی‌که به سئوال‌ها و ابهامات شماری از نمایندگان در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری پاسخ شفاف و روشنی داده نشود، احتمالا اعضای فراکسیون اقلیت در جلسات رای اعتماد به وزرا شرکت نمی‌کنند.»
شنبه، ۱۶ خرداد ۱۳۸۸
در حالی که بیش از 400 هنرمند آثار خود را برای برگزاری نمایشگاهی در حمایت از میرحسین موسوی و تشویق مردم برای شرکت در انتخابات ارائه داده‌اند، 200 نفر از گالری‌داران، پژوهشگران و هنرمندان هنرهای تجسمی طی اعلامیه‌ای مطالبات خود را از رییس جمهور آینده اعلام کرده‌اند.
آگهی