نسخه شماره 2.5.1
امروز یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ - آخرین بروز رسانی در ساعت ۰۳:۵۵ به وقت تهران
احسان مهرابی، روزنامه‌نگار حوزه مجلس
«حتی کسی که زبان فارسی نداند، می‌فهمد این مجلس و دولت مشکل دارند چون رفتارشان این را نشان می‌دهد.»
احسان مهرابی / یکشنبه، ۱۵ مرداد ۱۳۹۱
دیوان عدالت اداری سعید مرتضوی را از ریاست سازمان تامین اجتماعی برکنار کرده است اما هنوز معلوم نیست در پایان شاخ و شانه کشیدن دولت و…
تقی رحمانی / دوشنبه، ۲۲ خرداد ۱۳۹۱
تقی رحمانی فعال ملی مذهبی که سالها سابقه زندان در دهه شصت را دارد پس از انتخابات ۸۸ چندین بار بازداشت شد. او در بهمن ماه…
احسان مهرابی / سه‌شنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۹۱
احسان مهرابی در این یادداشت به رقابت علی لاریجانی و غلامعلی حداد عادل بر سر ریاست مجلس نهم پرداخته و ابعاد آن را شرح داده است.
آرش غفوری / جمعه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۰
آرش غفوری می‌گوید داستان انتخابات مجلس نهم از میانه‌های روز جمعه، تحت تاثیر خبر رای دادن محمد خاتمی قرار گرفت که به نظر می‌رسید این بار…
مهدی خلجی / جمعه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۰
مهدی خلجی، پژوهشگر ارشد موسسه واشنگتن برای مطالعات خاور نزدیک در یادداشت خود می‌نویسد که شرکت خاتمی در انتخابات مجلس شورای اسلامی، نمونه‌ای از رفتار بیگانه با سیاستِ خاتمی است.
حسن سربخشیان / چهارشنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۰
حسن سربخشیان، عکاس ایرانی داستان عکاسی از رئیس مجلس ایران را تعریف می‌کند.
آرش غفوری، روزنامه نگار سیاسی / سه‌شنبه، ۰۹ اسفند ۱۳۹۰
آرش غفوری می‌گوید هرکس که در حمایت رهبری جمهوری اسلامی از جبهه پایداری کمترین تردیدی داشته باشد، جمهوری اسلامی را در مدیریت بیست و دو ساله پس از درگذشت آیت الله خمینی در سال ۶۸ نشناخته است.
احسان مهرابی / دوشنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۹۰
«این سه نفر» هرچند سرنوشتی مشابه یافته‌اند اما راهی متفاوت را پیموده‌اند. اولی همواره منتقد بوده است حتی منتقد شوهر خواهرش، دو نفر دیگر هر چند به اندازه اولی منتقد نبوده‌اند اما همین حد ازانتقاد هم برای حذفشان کافی بوده است.
احسان مهرابی / جمعه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۰
نزدیکی به محسن رضایی مهم‌ترین ویژگی این گروه است و شاید به همین دلیل اصولگرایان این گروه را به بازی نگرفتند. همانطور که محسن رضایی سالیانی است توسط اصولگرایان به بازی گرفته نمی‌شود.
احسان مهرابی / چهارشنبه، ۰۳ اسفند ۱۳۹۰
«آیت الله» و شاگردان و مریدانش هویت خود را درمخالف خوانی یافته‌اند خصوصا پس از هر انتخابات ریاست جمهوری، فرقی هم نمی‌کند که حریفشان اصلاح طلب باشد یا اصولگرا.
احسان مهرابی / پنج‌شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۰
برخی فهرست‌های اصولگرایان با حذف نام تنها یک نفر از فهرست جبهه متحد اصولگرایان تشکیل شده است. جبهه بصیرت و بیداری و ائتلاف بزرگ اصولگرایان می‌تواند مصداقی ازاین فهرست‌ها باشد.
احسان مهرابی / پنج‌شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۰
انتخابات مجلس پس از ۹ دوره به جای نخست بازگشته است. چند دوره‌ای است که مدیریت رقابتهای انتخاباتی از دست روحانیت خارج شده و روحانیت می‌خواهد به متن بازگردد، نه اینکه در کنار باشد و نصیحت کند.
احسان مهرابی / یکشنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۹۰
«دو خط موازی به هم نمی‌رسند مگر ولی فقیه بخواهد»؛ این شوخی دربین برخی نمایندگان مجلس اینگونه تغییر یافته است که رئیس جمهور استیضاح و سئوال نمی‌شود مگر اینکه ولی فقیه بخواهد.
احسان مهرابی، روزنامه‌نگار حوزه مجلس / شنبه، ۰۱ بهمن ۱۳۹۰
احسان مهرابی، نگاهی دارد به تاریخچه رقابت‌های سیاسی آیت‌الله مهدوی کنی و آیت‌الله مصباح یزدی.
احسان مهرابی، روزنامه‌نگار حوزه مجلس / سه‌شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۰
دستان دولت در مواجهه با مجلس باز است و بسته.
آگهی
گزارش تصویری
موزه مجلس شورای اسلامی صبح دوشنبه 18 مردادماه در ساختمان مشروطه مجلس افتتاح شد.