نسخه شماره 2.5.1
ویژه نامه انتخابات مجلس
53 ماه قبل
نمایندگان ۳۲ حوزه انتخابیه ایران و حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر که انتخابات در آن‌ها به دور دوم کشیده شده بود مشخص شد.
حسین انصاری راد، رئیس کمیسیون اصل نود در مجلس ششم، در گفت‌وگو با مردمک تاکید می‌کند که از لحاظ قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی همچنان «در…
آرش غفوری می‌گوید هرکس که در حمایت رهبری جمهوری اسلامی از جبهه پایداری کمترین تردیدی داشته باشد، جمهوری اسلامی را در مدیریت بیست و دو ساله…
رای‌گیری مرحله دوم انتخابات مجلس نهم برای تعیین تکلیف ۶۵ کرسی در ۱۸ استان آغاز شده و رهبر ایران پس از انداختن رای خود به صندوق…
احسان مهرابی در این یادداشت نگاهی به دور دوم انتخابات مجلس نهم که فردا جمعه ۱۵ اردیبهشت برگزار می‌شود، انداخته و رقابت‌های اصولگرایان را بر سر…
چهارشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱
رهبر ایران پیش بینی کرد که مردم ایران یک بار دیگر و در مرحله دوم نهمین دوره انتخابات مجلس هم «موقعیت‌شناسی، هوشیاری و بصیرت» خود را نشان خواهند داد.
یکشنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۰
محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران با تشریح دلایل شرکت خود در انتخابات مجلس گفت که همچنان باور دارد همبستگی ملی و مقابله با «توطئه‌های درونی و بیرونی» وقتی به دست می‌آید که حصرها و حبس‌ها پایان یابد و انتخابات سالم، مطلوب، آزاد و رقابتی برگزار شود.
شنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۹۰
روزنامه جمهوری اسلامی با انتقاد از اظهارات روز جمعه، ۱۹ اسفند احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان و خطیب نماز جمعه‌ تهران نوشت که این اظهارات بی‌طرفی شورای نگهبان را زیر سوال برد و باعث می‌شود که مخالفان جمهوری اسلامی هرچه می‌خواهند عليه انتخابات بگويند.
پنج‌شنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۰
آیت‌الله خامنه‌ای از سخنان اخیر باراک اوباما علیه «پرگویی» درباره حمله به ایران استقبال کرده و آن را «خوب» ارزیابی کرده است.
سه‌شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۰
سایت خبرآنلاین در گزارشی جمع شرکت‌کنندگان در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری سال ۸۸ در تهران را مقایسه کرده و نوشته است که آمار شرکت‌کنندگان در انتخابات مجلس نهم به نصف جمع شرکت‌کنندگان در انتخابات دو سال پیش هم نمی‌رسد.
دوشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۰
همایون خیری، روزنامه‌نگار، در این یادداشت به انگیزه احتمالی رای‌دادن محمد خاتمی در انتخابات مجلس نهم پرداخته و آن را زیر سوال برده است.
دوشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۰
محمد خاتمی، دوشنبه، ۱۵ اسفندماه سه روز پس از انتخابات مجلس نهم که او بر خلاف انتظار در آن شرکت کرد، این اقدام خود را برخاسته از منش و بینش سیاسی و فکری‌اش عنوان کرد.
یکشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۰
اردشیر امیرارجمند، سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید گفته است که میزان مشارکت در انتخابات مجلس نهم از قبل مشخص شده بود.
یکشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۰
آخرین خبرها از نتیجه انتخابات مجلس نهم در تهران، حکایت از آن دارد که تکلیف ۱۹۰ کرسی مجلس مشخص شد و سرنوشت برخی کرسی‌ها به دور دوم محول شده است.
شنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۰
در انتخابات نهمین دوره مجلس خیلی‌ها ناکام شدند اما برخی چهره‌ها واماندن‌شان از حضور در مجلس، بیشتر به چشم می‌آید.
شنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۰
وزیر امور خارجه بریتانیا گفته است که برگزاری انتخابات مجلس ایران در فضایی «ترس‌آمیز» همراه با «سرکوب مخالفان» نمایانگر خواست مردم ایران و عادلانه نبوده است.
شنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۰
احمد ناطق نوری که هفت دوره نمایندگی مجلس را تجربه کرده است این بار رای نیاورده است.
جمعه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۰
آرش غفوری می‌گوید داستان انتخابات مجلس نهم از میانه‌های روز جمعه، تحت تاثیر خبر رای دادن محمد خاتمی قرار گرفت که به نظر می‌رسید این بار قصد داشت از رای دادن امتناع نماید.
جمعه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۰
مهدی خلجی، پژوهشگر ارشد موسسه واشنگتن برای مطالعات خاور نزدیک در یادداشت خود می‌نویسد که شرکت خاتمی در انتخابات مجلس شورای اسلامی، نمونه‌ای از رفتار بیگانه با سیاستِ خاتمی است.
جمعه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۰
اکبر هاشمی رفسنجانی نیز ابراز امیدواری کرده است نتیجه این انتخابات همانی باشد که مردم به صندوق می‌اندازند.