نسخه شماره 2.5.1

ناجا: پلیس‌های مرد حق برخورد با زنان را ندارند
اجرای طرح «ارتقای امنیت اجتماعی» /عکس از ایسنا
از میان متن

  • ۱۹ اردیبهشت امسال رئیس پلیس امنیت اخلاقی از اجرای پررنگ طرح «امنیت اخلاقی» خبر داد و بر برخورد با «بدحجابی» تاکید کرد.
مردمک
یکشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۰ - ۰۷:۵۰ | کد خبر: 63420

یک مقام بلندپایه نیروی انتظامی ایران می‌گوید که ماموران انتظامی مرد، حق برخورد با زنان را ندارند.

بهمن کارگر، معاون اجتماعی ناجا امروز ۱۹ تیرماه به خبرگزاری فارس گفت که در اجرای «طرح ارتقای امنیت اخلاقی» هیچ پلیس مردی حق ندارد با زنان برخورد کند.

آقای کارگر البته گفت که در اجرای این طرح، پلیس‌های مرد نیز با خانم‌های پلیس همراه هستند.

به گفته این مقام بلندپایه نیروی انتظامی، امسال در قالب این طرح با «عفاف‌ستیزان، هنجارشکنان و مانکن‌ها» برخورد می‌شود.

هر ساله در بهار و تابستان و با گرم‌ شدن هوای ایران، پلیس ایران برنامه‌ها و طرح‌هایی را برای مقابله با آن‌چه «بدحجابی» می‌خوانند، به اجرا می گذارد، طرح‌هایی که به مذاق بسیاری از ایرانی‌ها خوش نمی‌آید و گاهی به درگیری فیزیکی ماموران انتظامی و شهروندان نیز می‌انجامد.

۱۹ اردیبهشت امسال نیز رئیس پلیس امنیت اخلاقی از اجرای پررنگ طرح «امنیت اخلاقی» خبر داد و بر برخورد با «بدحجابی» تاکید کرد.

او گفت که برخوررد پلیس با بدحجابی شدت می‌گیرد و پلیس کسانی را که به زعم او «مانکن‌وار» و «از روی غرض» در خیابان‌ها دیده می‌شود، دستگیر و به مراجع قضایی معرفی خواهد کرد.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی همچنین گفت با رانندگان زنی که در خودروهای‌شان «کشف حجاب» می‌کنند، برخورد می‌شود.

طرح «امنیت اخلاقی»  از  روز دوشنبه ۲۳ خرداد رسما کار خود را آغاز کرد و طی آن نیروهای آموزش دیده زن و مرد با استفاده از «گشت‌های موتوری، ون و خودرو» به برخورد با بدحجابان پایتخت پرداختند.

به دنبال آن، «طرح مبارزه با بد پوششی» نیز از ۲۵ خردادماه در سرتاسر استان تهران و نیز در استان های مازندران و گیلان آغاز شد.

در همین حال، حسین ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبر داد که ماموران پلیس در اجرای طرح «تشدید امنیت اخلاقی»، ۷۰ عمده فروشی لباس‌های «مبتذل و مستهجن» را روز پنجشنبه ۱۶ تیرماه، پلمب کرده‌اند.

«طرح ارتقای امنیت اجتماعی» برنامه اجرایی نیروی انتظامی است که در سال ۸۶ در راستای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تحت عنوان «طرح جامع عفاف» اجرا شد.

پس از تصویب «طرح جامع عفاف» و تایید آن توسط آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران، محمود احمدی‌نژاد اجرای آن را به نیروی انتظامی ابلاغ کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

آگهی