نسخه شماره 2.5.1

رئیس مجلس خواستار مجازات رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها شد
علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران /عکس از ایرنا
از میان متن

  • علی لاریجانی، رئیس مجلس: اگر از من سوال می‌کنید ممکن است مشاجره‌ای میان افراد شکل بگیرد اما این مجوز نیست که افراد از حدود زبانی خود خارج شوند. بنده هم تعجب کردم که چطور آقای مرادی به خودش اجازه می‌دهد این گونه حرف «ناروا» بزند و به همین دلیل او را از مجلس اخراج کردم.
مردمک
چهارشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۰ - ۱۲:۵۳ | کد خبر: 67701

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران در واکنش به درگیری در مجلس، کار بهروز مرادی، رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها را که به گفته او حرف «بی‌نزاکتی» زد، توهین به کلیت مجلس دانست و خواستار مجازات او شد.

در همین حال محمدرضا میرتاج‌الدینی، معاون پارلمانی رئیس جمهوری نیز از شکایت رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نسبت به درگیری روز سه‌شنبه در مجلس خبر داده و گفته که این شکایت مراحل قانونی را طی می‌کند.

او در یادداشتی که متن آن را خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا منتشر کرده، نوشته است: برای آنکه از دامن زدن به اختلافات جلوگیری شود، موضوع درگیری فیزیکی حسین حسینی، نماینده فریمان و بهروز مرادی در مجلس را به صورت داخلی پیگیری می‌کردم اما برخی اظهارنظرهای «یکسویه» و گزارش‌های «غیرمنصفانه» و «غیرعادلانه» موجب شد که به عنوان معاون امور مجلس رئیس جمهوری، و نه یک روحانی، از فردی مظلوم، و نه حتی به عنوان نماینده دولت، حمایت کنم.

معاون پارلمانی دولت همچین در نامه خود تاکید کرده که در این خصوص برای تبیین ابعاد موضوع و دفاع از حق آقای بهروزی به عنوان نماینده دولت، به کمیسیون اصل ۹۰ نیز شکایت می‌کنیم.

آقای مرادی روز سه‌شنبه ششم دی‌ماه پس از درگیری لفظی با حسین حسینی، نماینده فریمان، به او سیلی زده بود که موجب شد آقای لاریجانی رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها را از صحن مجلس از مجلس اخراج کرد.

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، علی‌محمد بزرگواری، نماینده کهکیلویه و بویر احمد در واکنش به این رویداد، روز چهارشنبه هفتم دی‌ماه، با اشاره به درگیری در مجلس گفت که در این روز شان مجلس رعایت نشد و نماینده دولت مجلس را «حیوان‌خانه» خواند.

آقای لاریجانی نیز گفت که ما در طول تاریخ شاهد چنین حادثه‌ای در نهاد مجلس نبودیم و واقعا نماینده دولت عبارات زشتی را درباره مجلس بیان کرد اما لزومی ندارد که مجددا این عبارات تکرار شود.

رئیس مجلس ایران افزود: بنده تعجب کردم که چطور آقای مرادی به خودش اجازه می‌دهد این گونه حرف «ناروا» بزند و به همین دلیل او را از مجلس اخراج کردم.

آقای لاریجانی گفت: اگر از من سوال می‌کنید ممکن است مشاجره‌ای میان افراد شکل بگیرد اما این مجوز نیست که افراد از حدود زبانی خود خارج شوند.

او ادامه داد: مسائلی هم بیرون از مجلس مطرح شد که همه واقعیت‌ نبود، من خودم در صحن مجلس حرف‌های «بی‌نزاکتی» را که آقای مرادی بیان کرد شنیدیم؛ بیان این سخنان زشت ربطی به مسئله درگیری او با نماینده فریمان ندارد.

آقای لاریجانی گفت که هیئت رئیسه مجلس هنوز این مسئله را به صورت کامل بررسی نکرده اما محمد دهقان عضو هیئت رئیسه مجلس را مسئول پیگیری این حادثه کرده است.

در خبری که خبرگزاری‌های نزدیک به اصولگرایان از این درگیری منتشر کرده‌اند، از قول نمایندگانی که از نزدیک شاهد ماجرا بوده‌، نوشته‌اند که این نماینده فریمان بوده که به گوش رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها سیلی زده است.

این اتفاق پس از آن رخ داد که آقای مرادی پس از ارائه توضیحاتی در مجلس درباره طرح دوفوریتی مربوط به هدفمندی یارانه‌ها  به صندلی خود بازگشت و در همین حال با انتقاد از آمارهای به زعم او «نادرست» ارائه شده توسط نمایندگان گفت: «این آمارهای کوچه بازاری را از کجا آورده‌اید؟»

خبرگزاری فارس به نقل از برخی نمایندگان مجلس نوشته است که این جمله موجب برآشفته شدن حسین حسینی، نماینده فریمان شده و او به «قصد سیلی زدن به صورت آقای مرادی» دست خود را بلند می‌کند که دستش به گردن رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها برخورد می‌کند و جراحت جزئی نیز به بار می‌آورد.

به نوشته این خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران، پس از این اقدام آقای حسینی، ‌بهروز مرادی نیز یک سیلی به صورت این نماینده مجلس می‌زند.

گزارش‌ها حاکی است که این موضوع تنش بین این دو را افزایش داده و به درگیری‌های لفظی و فیزیکی بین آنها دامن می‌زند که درنهایت شماری از نمایندگان آنها را ازهم جدا می‌کنند.

خبرگزاری فارس همچنین نوشته بود که آقای مرادی ضمن مشاجره کلمات توهین‌آمیزی به کار برده، اما ننوشته بود که او چه گفته است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

آگهی