نسخه شماره 2.5.1

۳۰ نفر در بندرعباس به اتهام «آب‌بازی» بازداشت شدند
تصویر یک زن چادری در میان جوانانی که آب بازی کردند مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت /عکس از فیس‌بوک
از میان متن

  • جانشین فرمانده نیروی انتظامی هرمزگان همچنین تاکید کرد که «دشمنان از هر راهی هر چند بی‌اهمیت سعی در ضربه زدن به اعتقادات دینی و مذهبی ملت ایران دارند».
موضوع مرتبط

مردمک
شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۸ | کد خبر: 64121

نیروی انتظامی استان هرمزگان از بازداشت ۳۰ دختر و پسر جوان که روز جمعه، ۱۴ مرداد در ساحل یک پارک آب‌بازی می‌کردند، خبر داده است.

عباس خدادادزاده، جانشین فرمانده نیروی انتظامی هرمزگان به خبرگزاری مهر گفته است که تعدادی از پسران و دختران که از قبل از طریق پیامک، تلفنی و فیسبوک به هم اطلاع رسانی کرده بودند، به صورت مختلط آب‌بازی می‌کردند.

به گفته این مقام نظامی، افراد دستگیر شده برای «ارشاد توسط کار‌شناس رفتار‌شناسی به پلیس امنیت اخلاقی» منتقل شده‌اند.

هفته گذشته نیز خبر بازداشت شماری از جوانان شرکت کننده در برنامه‌های تفریحی گروهی در بوستان‌های تهران همراه با انتقادهای مسئولان نیروی انتظامی و نمایندگان مجلس منتشر شد.

آقای خداداد‌زاده با انتقاد از اینکه این مراسم به صورت مختلط برگزار شده بود، گفت که برخی از افراد شرکت‌کننده در این مراسم، «بطری‌های آب معدنی در دست داشته‌اند که یکی از مصادیق روزه‌خواری محسوب می‌شود».

جانشین فرمانده نیروی انتظامی هرمزگان همچنین تاکید کرد که «دشمنان از هر راهی هر چند بی‌اهمیت سعی در ضربه زدن به اعتقادات دینی و مذهبی ملت ایران دارند».

در همین حال، سعید امیدیان، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی هرمزگان گفت که این افراد هیچ‌گونه مشکل بدحجابی نداشتند و تنها به دلیل بی‌توجهی به تذکرات داده شده و برای ارشاد توسط کار‌شناس رفتار‌شناسی به پلیس امنیت اخلاقی منتقل شدند.

پس از برگزاری برنامه «آب بازی» در بوستان «آب و آتش» و برنامه «خزبازی» در بوستان «پردیسان» تهران، حسین ساجدی‌نیا، رئیس پلیس تهران نیز از «برخورد قاطعانه» با این اقدام‌های «غیرمتعارف و خلاف شئون اسلامی» خبر داد.

همچنین حسین ابراهیمی، نماینده اصولگرا، این برنامه‌ها را مصداق «مفاسد» نامیده و موسی غضنفرآبادی، عضو مجمع نمایندگان روحانی، هدف آن‌ها را «برنامه‌ریزی برای دور کردن جوانان از ارزش‌های اسلامی و فرهنگ جمهوری اسلامی» دانست و خواستار برخورد قوه‌قضائیه و نیروی انتظامی با این افراد شد.

اما سیدمحمدهادی ایازی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با دفاع از این دو برنامه گفت که با این جشن‌ها بعد از سال‌ها خنده به لب مردم تهران آمد.

گروهی از وب‌سایت‌های نزدیک به محمود احمدی‌نژاد نیز شهردار تهران را متهم کردند که مسئول آب‌بازی جوانان و «مراسم ضدفرهنگی خزبازی» نهاد تحت فرمان اوست.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

به مطالب زیر هم سر بزنید:

آگهی