نسخه شماره 2.5.1

درگیری پژاک و سپاه در کردستان؛ پنج نفر کشته شدند
از میان متن

  • از ۲۵ تیر ماه سال جاری درگیری‌های گسترده‌ای بین گروه شبه‌نظامی پژاک و نیروهای سپاه پاسداران در مناطق غربی و شمال غربی کشور روی داده است
مردمک
سه‌شنبه ۰۶ دی ۱۳۹۰ - ۱۷:۰۶ | کد خبر: 67680

در درگیری میان نیروهای سپاه پاسداران و گروه پژاک در استان کردستان یک عضو بسیج و چهار عضو پژاک کشته شدند.

خبرگزاری فارس گزارش داد که درگیری میان سپاه و پژاک روز سه‌شنبه ششم دی ماه در یکی از روستاهای اطراف بانه واقع در استان کردستان اتفاق افتاد.

طبق این گزارش در این درگیری چند نفر نیز زخمی شدند اما مشخص نشده که افراد زخمی از کدام طرف بوده‌اند.

حزب حیات آزاد کردستان، پژاک، از احزاب مسلح مخالف حکومت جمهوری اسلامی ایران است و هدف مبارزه‌ خود را «حمایت از حقوق ایرانیان کرد در چارچوب یک نظام دموکراتیک در کشور» اعلام کرده است.

از ۲۵ تیر ماه سال جاری درگیری‌های گسترده‌ای بین گروه شبه‌نظامی پژاک و نیروهای سپاه پاسداران در مناطق غربی و شمال غربی کشور روی داده است.

پژاک به ایران پیشنهاد «آتش‌بس» داده بود اما مقام‌های جمهوری اسلامی اعلام کردند که آتش‌بس «مفهومی ندارد» و «اعضای پژاک ابتدا باید مرزهای این کشور را ترک کنند.»

حملات سپاه علیه پژاک در شهریور سال جاری در نقطه صفر مرزی در حالی بار دیگر از سر گرفته شد که سازمان دیده‌بان حقوق بشر با انتشار اطلاعیه‌ای از احتمال «هدفمند بودن» عملیات نظامی علیه غیرنظامیان کرد منطقه خبر داده بود تا به این ترتیب کردها مجبور به خروج از مناطق مرزی ایران شوند.

تاکنون طی این درگیری‌ها هر دو طرف خبرهایی را در مورد وارد کردن خسارات و تلفات سنگین به طرف دیگر منتشر کرده‌اند و شمار زیادی از خانواده‌های کرد در این منطقه آواره شده‌اند.

گروه پژاک از سوی ایران، شماری از کشورهای هم‌پیمان ناتو و آمریکا در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دارد. 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

آگهی